Vyhledávání

Materiály a technologie

20.03.2010 01:00

Naše filozofie při výrobě lepenkových zbrojí a brnění pro děti vychází ze dvou zásad, a to funkčnosti a odolnosti. Nesnažíme se o nějakou dobovou přesnost, zbroje jsme proto sestylizovali tak, aby volně připomínaly historické předlohy a ve jménu praktičnosti a funkčnosti jsme vše zjednodušili, aby zbroje byly maximálně odolné a funkční . Vše je ruční výroba, každý kyrys či přilba jsou vlastně originál.

Proto jsme jako základní materiál zvolili pevný a pružný karton z recyklovaného papíru tloušťky 2-4mm ( tzv. šedá lepenka).Všechny spoje jsou nýtované, žádné lepení, či podobné postupy. Přilby mají zapínání na suchý zip a díky pružnosti a tvárnosti lepenky dobře sedí na hlavě, nekloužou se a nebrání ve výhledu.

To, co nás asi nejvíc odlišuje od ostatních výrobců je povrchová úprava. Díky speciální technice ruční patiny dostávají naše zbroje neuvěřitelně realistický vzhled mírně broušeného a bojem zašlého železa.

V nabídce dětských zbrojí najdete přiby, kyrysy, štíty,meče i kompletní zbroje pro vaše malé rytíře, taktéž jsou v nabídce i zbroje na motivy filmu Pán Prstenů

Zpět

© 2010 K.art

Vytvořeno službou Webnode E-shop